Lista atrtykułów

Jury konkursu „Rówieśnicy Niepodległej” zakończyło pracę!

Jury konkursu „Rówieśnicy Niepodległej” zakończyło pracę. Pełny Komunikat Jury zostanie ogłoszony w czasie uroczystego finału, który odbędzie się:

 

9 listopada 2018, w Domu Spotkań z Historią w Warszawie (ul. Karowa 20),
w godzinach 12.00-14.30

 

Na finał zapraszamy (na koszt organizatorów konkursu) Zespoły, które otrzymają nagrody i wyróżnienia pieniężne, natomiast wyróżnienia książkowe zostaną wysłane pocztą po finale.

 

Finał konkursu będzie transmitowany w internecie – link podamy w przeddzień finału na portalu www.nieskonczenieniepodlegla-ludzie.pl, www.facebook.com/OsrodekKARTA; www.dsh.waw.pl,

 

Lista Zespołów, które zapraszamy na finał,

w porządku alfabetycznym miejscowości, z których pochodzą:

 

Bestwina – Warszawa

Zespół w składzie: Jakub Dzik ze Społecznego Gimnazjum „Startowa” w Warszawie, Maja Dzik z SP nr 359 w Warszawie, Michał Dziergas, Mikołaj Szostak, Nikodem Nycz, Patryk Góra z ZSP w Bestwinie

 

Opieka: Katarzyna Dzik z Warszawy i Dorota Surowiak z Bestwiny

Tytuł pracy „Janowiccy rówieśnicy Niepodległej – 100 lat w służbie małej i dużej ojczyźnie”

 

Brzesko

Zespół w składzie: Franciszek Podłęcki, Dawid Reczek, Dariusz Piotr Sapeta, Magdalena Borowiec, Zuzanna Gemza z LO im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku

 

Opieka: dr Piotr Paweł Duda – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie

Tytuł pracy: „˂<Pracą i Prawdą>> Baron Jan Albin Götz Okocimski (1864-1931)”

 

Dobre Miasto

Zespół w składzie: Ewelina Banaszek, Jakub Kosakowski, Dominik Gałązka z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście

 

Opieka: Alina Ślimak – nauczycielka języka polskiego

Tytuł pracy: „Pozostawili ślad – o uczniach drohobyckiego gimnazjum”

 

Stoczek Łukowski

Zespół w składzie: Paulina Basek, Krzysztof Bogusz, Karolina Kosil, Olga Łukasiewicz, Dawid Nagadowski, Igor Pazura, Wiktoria Podstawka, Miłosz Rosa, Julia Wiśniewska w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stoczku Łukowskim

 

Opieka: Agnieszka Barej – bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stoczku Łukowskim, Hanna Stosio – prezeska Towarzystwa Przyjaciół Stoczka Łukowskiego

Tytuł pracy: „Rówieśnicy Niepodległej w Stoczku Łukowskim”

 

Wasilków

Zespół w składzie: Szymon Konik, Miłosz Dąbrowski, Patrycja Poznańska, Zuzanna Nienałtowska, Milena Urbańska, Amelia Wiszenko ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

 

Opieka: Mariusz Sokołowski – nauczyciel historii

Tytuł pracy: „Józefa Fiedorowicz – śladami tajnego nauczania”

 

Żory

Zespół w składzie: Barbara Orzeł i Milan Koczar z I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w ZSO w Żorach, Błażej Konsek z ZS Budowlano-Informatycznych im. Mikołaja Kopernika w Żorach

 

Opieka: Elżbieta Koczar – pracowniczka Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach oraz matka członka Zespołu

Tytuł pracy: „Augustyn Wróbel – jeden z 5,5 miliona”

 

Zespoły, które otrzymają wyróżnienie w postaci pakietu książek

dla instytucji/organizacji sprawującej opiekę nad pracą Zespołu

 

Pakiety będą przesłane pocztą po uroczystości finałowej, chyba że Zespół wyrazi chęć uczestniczenia w uroczystości i bezpośredniego odebrania książek.

 

Zapraszamy bowiem wszystkich do udziału w uroczystości – niestety, nie możemy pokryć kosztów podróży Zespołów otrzymujących wyróżnienia książkowe.

 

Prosimy o informację o chęci przybycia na finał na mail: konkurs@karta.org.pl.

 

Narzym

Zespół w składzie: Patrycja Letkiman, Weronika Kaczorowska, Maria Kołaczkowska, Zuzanna Gierwatowska z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu

 

Opieka: Anna Szambora-Jaszewska

Tytuł pracy: „Narzym – pokolenia”

 

Piaseczno:

  1. Zespół w składzie: Klaudia Łojewska, Mateusz Kujawski, Mateusz Kazanowski z IV LO im. Witolda Pileckiego w Piasecznie

Opieka: Izabela Kłagisz – nauczycielka historii

Tytuł pracy: „Jan Stryczyński we wspomnieniach i fotografiach”

 

  1. Zespół w składzie: Mateusz Nowak, Wiktor Zagozdon, Jakub Chromiński z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Witolda Pileckiego w Piasecznie

Opieka: Izabela Turlejska - bibliotekarka

Tytuł pracy: „Historia jednej kobiety”

 

  1. Zespół w składzie: Aleksandra Oskierko, Julia Kołakowska, Wiktor Kłobuchowski z IV LO im. Witolda Pileckiego w Piasecznie

Opieka: Dariusz Wasilewski – nauczyciel historii

Tytuł pracy: „Wolność nie ma ceny”

 

Przecław

Zespół w składzie: Jan Marszałek, Lena Mazurkiewicz, Nikodem Leś, Izabela Bigos, Izabela Hajec, Klaudia Rataj z ZS III LO w Przecławiu

 

Opieka: Stanisław Wilczyński – nauczyciel historii

Tytuł pracy: „Władysław Żątowski – Rówieśnik Niepodległej”

 

Siedlce

Zespół w składzie: Maria Lichograj,  Mikołaj Łupiński, Julita Łyś, Michalina Moszyńska, Klaudia Soszyńska, Piotr Prekurat, Klaudia Rombel, Justyna Szczygielska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach

 

Opieka: Ewa Wysocka – nauczycielka języka polskiego, Jolanta Hardej i Małgorzata Olczak – bibliotekarki w SP 1 w Siedlcach

Tytuł pracy: „Nawiedzony dom” i „Szkolna miłość”

 

Warszawa

  1. Zespół w składzie: Natalia Irek, Aleksandra Szot, Kacper Trzaskowski z Liceum CXXIV przy Instytucie Głuchoniemych im. księdza Jakuba Falkowskiego

Opieka: Ewa Czerkawska – nauczycielka języka angielskiego

Tytuł pracy: „Ludgard Hendzel - absolwent Instytutu Głuchoniemych w Warszawie”

 

  1. Zespół w składzie: Iga Pękul, Patrycja Suwała, Małgorzata Konecka, Olga Durjasz, Maciej Malczewski z Zespołu Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie

Opieka: Igor Białostocki – nauczyciel historii

Tytuł pracy: „Czego nie było na lekcji historii”

 

  1. Zespół w składzie: Piotr Pytlarczyk, Klaudia Burs, Joanna Grzegorczyk z V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

Opieka: Romualda Kuśmierczyk – nauczycielka historii

Tytuł pracy: Prezentacje uczniów Poniatówki – w stulecie szkoły

Kategoria

Lista atrtykułów