Lista atrtykułów

Osoby, które pomogły w odczytywaniu podpisów

Bardzo dziękujemy osobom, które pomagają nam w odczytywaniu podpisów! Każdy może się w to włączyć i serdecznie do tego zapraszamy! Szczegółowe informacje, jak to robić odnajdą Państwo w zakładce "pomóż nam tworzyć portal".

Blisko 246 200 odczytanych podpisów otrzymaliśmy od Polskiego Towarzystwa Genealogicznego. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w te prace oraz samemu Towarzystwu, za zgodę na ich udostępnienie.

 

Bardzo dziękujemy osobom, które odpowiedziały na nasz apel i przesłały wypełnione arkusze z odczytanymi podpisami

będziemy je sukcesywnie wprowadzać na portal

 

UWAGA! Przy nazwach miejscowości, z których odczytano nazwiska - podajemy powiat i województwo z 1926 roku.

 

  • Adam Baniak - odczytane podpisy z miejscowości:  Oderne, Uście Ruskie - pow. gorlicki, woj. krakowskie;
  • Bartłomiej Babiarz - odczytane podpisy z miejscowości:  Aleksiejówka - pow. koszyrski, woj poleskie; Anielówka - pow. zaleszczycki, woj. tarnopolskie; Biały Bór - pow. mielecki, woj. krakowskie; Dubica - pow. brzeski, woj. poleskie; Blizna - pow. mielecki, woj. krakowskie; Czajkowa - pow. mielecki, woj. krakowskie; Czerwonogród - pow. zaleszczycki, woj. tarnopolskie; Dobrynin - pow. mielecki, woj. krakowskie; Hyki-Dębiaki - pow. mielecki, woj. krakowskie;
  • Tadeusz Grabowski - odczytane podpisy z miejscowości: Ossówno i Wólka - pow. węgrowski, woj. lubelskie;
  • Marta Jasińska  - odczytane podpisy z miejscowości: Handzlówka - pow. łańcucki, woj lwowskie; Żurawica - pow. przemyski, woj. lwowskie
  • Damian Kardacki (z miejscowości Czechy, pow. Zduńska Wola) - odczytane podpisy z kilkuset miejscowości, głównie województwa łódzkiego, które będą sukcesywnie wprowadzane na portal: 

    - powiat sieradzki: Błota, Boczki, BrąszewiceBrudzew, Brzeźnica, Brzeźno, Biadaczew, Burzenin, Charłupia Mała, Chojne, Choszczewo, Czartorja, Dąbrowa Wielka, Dębołęka, Dzigorzew, Glinno, Górki Zadzimskie, Grzymaczew, Iwonie, Jarocice, Kamionacz, Kliczków Mały, Kliczków Wielki, Kłocko, Korczew, Kościerzyn, Krokocice, Kromolin, Krzaki, Kuźnica Błońska, Leliwa, Majaczewice, Małyń, Marcinków, Marjanów, Miedźno, Niechmirów, Nieczuj, Niemojew, Nowa Wieś, Ochraniew, Osmolin, Potok, Prusinowice, Pyszków, Ralewice, Redzeń Drugi, Rossoszyca, Rożomyśl-Henryków, Rzechta, Rzechta Drużbińska, Sieradz, Smardzew, Stefanów Barczewski, Stefanów Ruszkowski, Stęszyce, Strzałki, Szadek, Świerki, Warta, Wcisło, Wierzchy/Piotrów, Wilamów, Włocin, Włyń, Wojków, Wojsławice, Wola Flaszczyna, Wolnica Grabowska, Wolnica Grabowska, Wolnica Niechmirowska, Wróblew, Zapole, Zapusta Wielka, Zborowskie, Zduńska Wola, Złoczew, Żerniki;

    - powiat słupecki: Oleśnica

    - powiat łaski: Aleksandrów, Bachorzyn, Bałucz, Barycz, Bechcice, Beleń, Borszewice, Broszencin, Brzeski, Brzyków, Buczek, Chechło, Chocianowice, Chociw, Chrusty, Chrząstawa, Czestków, Czyżemin, Dąbrowa, Dąbrowa Rusiecka, Dąbrowa Widawska, Dęby Wolskie, Dłutów, Dobroń, Dobroń Duży, Dobruchów, Dubie, Florentynów, Głuchów, Gorzew, Górki Grabińskie, Grabia, Grabica, Grabówie, Gucin, Hermanów, Huta Dłutowska, Jastrzębice, Jeziorko, Józefatów, Jutrzkowice, Kamyk, Karniszewice, Karszew, Konin, Kopyść, Korablew, Korczyska, Ksawerów, Kudrowice, Kurów, Kwiatkowice, Ldzań, Leszczyny, Leśniaki, Leśnica, Lublinek, Luciejów, Lucjanów, Lutomiersk, Łask, Magnusy, Malen, Marianów, Markówka, Mauryca, Mierzączka Duża, Mikołajewice, Mogilno Duże, Nowe Miasto, Ochle, Orzk, Pabianice, Patoki, Pawlikowice, Petrykozy, Polowa, Porszewice, Probostwo, Prusinowice, Przatów, Przymiłów, Przyrownica, Pstrokonie, Pszczółki, Ptaszkowice, Rembieszew, Restarzew, Rogóźno, Róża, Ruda, Rusiec, Rydzyny, Rypułtowice, Sędziejowice, Siedlce, Sobiepany, Stara Poczta, Strońsk, Szczerców, Ślądkowice, Widawa, Wielka Wieś, Wieś Szczercowska, Wodzierady, Wola Buczkowska, Wola Wiązowa, Wola Zaradzyńska, Woźniki, Wrzeszczewice, Wygiełzów, Zalesie, Zapolice, Zawady, Żagliny, Żytowice

    - powiat wieluński: Bębnów, Biadaszki, Biała, Bieniec, Bobrowa, Bolesławiec, Borowiec, Bugaj, Chobanin, Chorzew, Chróścin, Cieciułów, Cieszęcin, Czarnożyły, Czernice, Dąbrowa, Dębicze, Drobnice, Dymek, Dziadaki, Diałoszyn, Dzietrzkowice, Galewice, Gana, Gaszyn, Glina, Grabowa, Grębień, Huta Czarnożylska, Jaworzno, Jeziorko, Jodłowiec, Kabały, Kadłub, Kaski, Kąty, Kiełczygłów, Kolonia Chorzew, Komorniki, Konaty, Konopnica, Kowale, Kowalówka, Kraszkowice, Krzeczów, Krzyworzeka, Kurów, Kuzaj, Lipina, Lipnik, Lututów, Łagiewniki, Łaszew, Łąki, Łyskornia, Masłowice, Mieleszyn, Mokre, Mokrsko, Muchy, Myny, Naramice, Niedzielsko, Niemierzyn, Niwiska, Nowy Świat, Okalew, Olewin, Osiek, Osjaków, Osów, Ostrówek, Otok, Ożarów, Ożegów, Piaski, Pieczyska, Popielina, Popowice, Poręby, Praszka, Raciszyn, Raczyn, Radoszewice, Raducki Folwark, Raduczyce, Ruda, Rudniki, Rybka, Rychłocice, Sadowiec, Siemkowice, Sieniec, Skrzynno, Słoniny, Sołtysy, Staw, Strugi, Studzienica, Swoboda, Szczyty, Szyszków, Toporów, Trębaczów, Turów, Tyble, Walichnowy, Węglewice, Widoradz, Wieluń, Wieruszów, Wierzbie, Wójcin, Wróblew, Wydrzyn, Załęcze Małe, Załęcze Wielkie, Zbęk, Żdżary

    - powiat łódzki: Konstantynów nad Nerem

    - powiat Łódź miasto: 191 kart szkół w Łodzi,

    - powiat dąbrowski (woj. krakowskie): Sieradza

    - powiat ostrzeszowski (woj. poznańskie): Kaliszkowice Kaliskie, Kaliszkowice Ołobockie,

    - powiat piotrkowski: Augustynów, Baby, Barczkowice, Bełchatów, Bęczkowice, Biała, Bielska Wola, Blizin, Bocianicha, Bogdanów, Boryszów, Bujniczki, Bujny, Bujny Szlacheckie, Byki, Chabielice, Cieszanowice, Cisowa, Danielów, Dobrzelów, Domiechowice, Dorszyn, Drużbice, Gajkowice, Gałkowice Stare, Gąski, Gieski, Gorzędów, Gorzkowice, Gościmowice, Grabica, Grocholice, Hucisko, Huta, Janów, Jeżów, Kałek, Kamienna, Kamień, Kamieńsk, Kamocin, Karczmy, Kęszyn, Klementynów, Kluki, Kociszew, Kolonia Jarosty, Koło, Korytnica, Koźniewice, Krężna, Krepczów, Krzyżanów, Kurnos, Longinówka, Lubiatów, Lubiec, Lubień, Lutosławice, Łazy Duże, Łęczno, Łęki Szlacheckie, Łękińsko, Łobudzice, Łuszczanowice, Majków, Makoszyn, Maleniec, Marszywiec, Mąkolice, Meszcze, Mierzyn, Milejowiec, Milejów, Młynary, Myszaki, Mzurki, Niechcice, Niedyszyna, Nowe Dobreniczki

    - powiat radomszczański: Adamów, Babczów, Bartodzieje, Borowa, Broniszew, Chorzenice, Chrzanowice, Cielętniki, Ciężkowice, Dąbek, Dąbrowa Zielona, Dubidze, Dworszowice Kościelne, Dylów Rządowy, Dziepółć, Gajęcice Kolonia, Gajęcice Stare, Garnek, Gertrudów, Gosławice, Graby, Janki, Jasień, Jedlno, Kobiele Wielkie, Kocierzowy, Kodrąb, Kotków, Krosno, Krzemieniewice, Lipowczyce, Ładzin, Łążek, Makowiska, Maluszyn, Mała Wieś, Marianek, Młodzowy, Nowa Wieś, Orzechów, Pajęczno, Piaski, Piaszczyce, Płoszów, Posadówka, Prusicko, Przerąb, Przybyszów, Raczkowice, Radomsko, Radziechowice, Rędziny, Rogaczówek, Rzejowice, Rzeki Duże, Rzerzęczyce, Sekursko, Siedlec, Silniczka, Skrzydlów, Stobiecko Miejskie, Sucha Wieś, Sudzinek, Święta Anna, Ulesie, Wistka, Wola Jankowska, Wola Jedlińska, Wola Malowana, Wólka Prusicka, Zakrzówek, Zapolice, Zdania, Zdrowa, Zrąbiec, Żytno.

    - powiat kaliski: Kalisz, Lisków,

    - powiat kościerski (woj. pomorskie): Kalisz,

    - powiat włocławski (woj. warszawskie): Lubień

  • Adam Kijewski - odczytane podpisy z miejscowości: Królewiec - pow. konecki, woj. kieleckie;
  • Maria Weronika Kmoch - odczytane podpisy z miejscowości: Starostwo Powiatowe w Przasnyszu i Szkoła powszchna nr 2 w Przasnyszu - pow. przasnyski, woj. warszawskie;
  • Justyna Kucharska - odczytane podpisy z miejscowości: Cieksyn i Gralewo - pow. płoński, woj. warszawskie;
  • Stanisław Maj - odczytane podpisy z miejscowości: ŁazySzkoła powszechna Nr 11 im. Jachowicza w Sosnowcu - pow. będziński, woj. kieleckie.

Kategoria

Lista atrtykułów